Wales National Pool - Site License             03/08/2022 - 5:14 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2022 - 03/08/2022 to 07/08/2022     
 
 Event 4  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Tovey, Xander          12 Co Coventry       2:32.88    2:30.36  
                 32.44      1:09.41 (36.97)
        1:55.98 (46.57)     2:30.36 (34.38)
  2 Wilson, William        12 Co Leeds          2:43.02    2:39.27  
                 35.22      1:14.71 (39.49)
        2:03.19 (48.48)     2:39.27 (36.08)
  3 Bacon, Jacob           12 Co Peterboro      2:43.19    2:39.96  
                 32.87      1:15.77 (42.90)
        2:04.93 (49.16)     2:39.96 (35.03)
  4 Shearman, Enzo         12 Hackney           2:44.47    2:42.03  
                 35.73      1:17.62 (41.89)
        2:05.67 (48.05)     2:42.03 (36.36)
  5 Carmody, Owen          12 Co Leeds          2:44.67    2:42.92  
                 34.31      1:15.53 (41.22)
        2:05.52 (49.99)     2:42.92 (37.40)
  6 Lam, Hayden            12 Co Leeds          2:45.80    2:44.91  
                 35.68      1:18.66 (42.98)
        2:06.99 (48.33)     2:44.91 (37.92)
  7 Bryant, Shae           12 Co Leeds          2:46.14    2:45.06  
                 34.33      1:19.29 (44.96)
        2:08.62 (49.33)     2:45.06 (36.44)
  8 O'Donnell, Jacob       12 Co Leeds          2:46.32    2:48.32  
                 36.88      1:19.70 (42.82)
        2:10.58 (50.88)     2:48.32 (37.74)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 O'Hara, Patrick        12 Co Leeds          2:47.64             
                 35.68      1:19.51 (43.83)
        2:10.56 (51.05)     2:47.64 (37.08)
 10 Gwynfil, Solomon       12 Co Cardiff        2:48.70             
                 36.27      1:19.20 (42.93)
        2:10.04 (50.84)     2:48.70 (38.66)
 11 Meilleur, Elliot       12 Swim Gwynedd      2:49.00             
                 37.49      1:21.68 (44.19)
        2:09.99 (48.31)     2:49.00 (39.01)
 12 McCullen, Connor       12 Co Leeds          2:50.47             
                 37.34      1:19.78 (42.44)
        2:12.66 (52.88)     2:50.47 (37.81)
 13 Clarke, Jackson        12 Co Leeds          2:53.43             
                 37.31      1:21.51 (44.20)
        2:15.41 (53.90)     2:53.43 (38.02)
 14 Leoviriyakit, Wilbur   12 Bristol Pen       2:57.53             
                 35.39      1:24.52 (49.13)
        2:17.23 (52.71)     2:57.53 (40.30)
 15 Warman-Powell, Ioan    12 Torfaen D         3:01.26             
                 38.89      1:28.14 (49.25)
        2:20.43 (52.29)     3:01.26 (40.83)
 16 Gorin-Delmas, Elie     12 Camden Swiss      3:01.31             
                 42.45      1:28.56 (46.11)
        2:20.86 (52.30)     3:01.31 (40.45)
 17 Watts, Macsen          12 Heads Valley      3:02.24             
                 41.21      1:29.25 (48.04)
        2:22.19 (52.94)     3:02.24 (40.05)
 18 Phillips, Finley       12 Nofio S Gar       3:02.65             
                                1:30.74 ( )
        2:24.24 (53.50)     3:02.65 (38.41)
 19 Grant, Nathaniel       12 Ruthin            3:09.89             
                 43.01      1:29.80 (46.79)
        2:26.86 (57.06)     3:09.89 (43.03)
 20 Williams, Thomas       12 Nofio S Gar       3:11.25             
                 39.41      1:30.93 (51.52)
        2:28.95 (58.02)     3:11.25 (42.30)
 21 Gruffydd, Ned          12 Co Cardiff        3:11.60             
                 42.34      1:33.31 (50.97)
        2:29.23 (55.92)     3:11.60 (42.37)
 -- Yakhno, Makar          12 Portsmouth N          DQ              
                 31.79      1:09.93 (38.14)
        1:54.55 (44.62)          DQ (34.50)
 -- Wun, Vincent           12 Camden Swiss          DQ              
                 42.13      1:30.57 (48.44)
        2:18.77 (48.20)          DQ (40.31)
 -- Vermaat, Martin        12 Camden Swiss          NS              
 
 Event 4  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Lovell, Lucas          13 Portsmouth N      2:31.57    2:29.74  
                 34.98      1:11.85 (36.87)
        1:53.83 (41.98)     2:29.74 (35.91)
  2 Owens, Arthur          13 Co Leeds          2:36.72    2:34.84  
                 33.77      1:13.50 (39.73)
        1:58.17 (44.67)     2:34.84 (36.67)
  3 Diallo, Leonardo       13 Camden Swiss      2:37.61    2:36.15  
                 34.71      1:17.69 (42.98)
        2:00.65 (42.96)     2:36.15 (35.50)
  4 Hill, Samuel           13 Co Leeds          2:39.86    2:37.42  
                 32.68      1:14.74 (42.06)
        2:01.61 (46.87)     2:37.42 (35.81)
  5 Chatterjee, William    13 Millfield         2:39.45    2:38.29  
                 33.60      1:14.87 (41.27)
        2:01.84 (46.97)     2:38.29 (36.45)
  6 Gould, Victor          13 Camden Swiss      2:37.62    2:38.32  
                 34.44      1:18.49 (44.05)
        2:02.65 (44.16)     2:38.32 (35.67)
  7 Maaref, Adam           13 Wycombe Dist      2:38.24    2:38.70  
                 32.47      1:15.08 (42.61)
        2:01.04 (45.96)     2:38.70 (37.66)
 -- Keers, Jack            13 Teddington        2:30.19         DQ  
                 31.74      1:09.53 (37.79)
        1:53.20 (43.67)          DQ (33.73)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Twigger, Owen          13 Swansea Aq        2:40.04             
                 35.17      1:16.35 (41.18)
        2:04.19 (47.84)     2:40.04 (35.85)
 10 Mills, Ioan            13 Torfaen D         2:40.60             
                 34.20      1:15.15 (40.95)
        2:04.39 (49.24)     2:40.60 (36.21)
 11 West, Dexter           13 Pembs Cty         2:41.62             
                 33.68      1:15.12 (41.44)
        2:03.00 (47.88)     2:41.62 (38.62)
 12 Jamieson, Christopher  13 Bebington         2:42.10             
                 35.25      1:18.51 (43.26)
        2:06.12 (47.61)     2:42.10 (35.98)
 13 Edwards, Ross          13 Co Cardiff        2:43.14             
                 36.83      1:18.39 (41.56)
        2:07.10 (48.71)     2:43.14 (36.04)
 14 Rehus, Csanad          13 Co Peterboro      2:43.15             
                 36.00      1:18.75 (42.75)
        2:07.25 (48.50)     2:43.15 (35.90)
 15 Bennett, Finley        13 Pembs Cty         2:43.50             
                 36.55      1:18.61 (42.06)
        2:07.38 (48.77)     2:43.50 (36.12)
 16 Evans, Oscar           13 Co Hereford       2:44.61             
                 35.80      1:20.81 (45.01)
        2:07.67 (46.86)     2:44.61 (36.94)
 17 Gholami, Jason         13 Camden Swiss      2:46.80             
                 36.26      1:19.04 (42.78)
        2:09.10 (50.06)     2:46.80 (37.70)
 18 Ashman, Beau           13 Portsmouth N      2:48.50             
                 38.75      1:21.66 (42.91)
        2:13.34 (51.68)     2:48.50 (35.16)
 19 Willis, Kofi           13 Co Cardiff        2:49.05             
                 37.68      1:21.73 (44.05)
        2:12.80 (51.07)     2:49.05 (36.25)
 20 Helm, Zachary          13 Co Leeds          2:49.82             
                 37.37      1:21.17 (43.80)
        2:11.00 (49.83)     2:49.82 (38.82)
 21 Thomas, Sion           13 Pembs Cty         2:51.59             
                 36.27      1:18.53 (42.26)
        2:12.82 (54.29)     2:51.59 (38.77)
 22 Thomson, James         13 Co Leeds          2:52.93             
                 37.16      1:21.12 (43.96)
        2:16.06 (54.94)     2:52.93 (36.87)
 23 Robinson, Charles      13 Millfield         2:53.56             
                 38.74      1:22.87 (44.13)
        2:16.43 (53.56)     2:53.56 (37.13)
 24 Soverall, Isaac        13 Co Bristol        2:54.20             
                 37.50      1:21.68 (44.18)
        2:13.93 (52.25)     2:54.20 (40.27)
 25 James, Rhys            13 Rct Squad         2:55.46             
                 39.09      1:24.31 (45.22)
        2:17.62 (53.31)     2:55.46 (37.84)
 26 Mack, Albert           13 Middlesboro       2:55.85             
                 38.44      1:24.03 (45.59)
        2:17.53 (53.50)     2:55.85 (38.32)
 27 Dossett, Samson        13 Rct Squad         2:57.37             
                 36.24      1:22.42 (46.18)
        2:17.59 (55.17)     2:57.37 (39.78)
 28 O'Connell, Christian   13 Stockport Mo      2:58.04             
                 36.97      1:22.23 (45.26)
        2:16.07 (53.84)     2:58.04 (41.97)
 29 Wilson, Aidan          13 Conwy             3:00.29             
                 40.14      1:24.98 (44.84)
        2:20.30 (55.32)     3:00.29 (39.99)
 -- McCarthy, Benedict     13 Co Cardiff            NS              
 
 Event 4  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Bamborough, Jack       14 Co Cardiff        2:27.08    2:21.79  
                 31.66      1:06.96 (35.30)
        1:50.76 (43.80)     2:21.79 (31.03)
  2 Daintith, George       14 Warrington W      2:28.00    2:26.69  
                 31.53      1:06.94 (35.41)
        1:54.60 (47.66)     2:26.69 (32.09)
  3 James, Matthew         14 Co Leeds          2:28.41    2:27.34  
                 31.39      1:08.21 (36.82)
        1:54.01 (45.80)     2:27.34 (33.33)
  4 Lee, Kian              14 Co Peterboro      2:30.23    2:27.43  
                 30.65      1:09.73 (39.08)
        1:54.67 (44.94)     2:27.43 (32.76)
  5 Davies, Iwan           14 Co Cardiff        2:30.20    2:30.03  
                 32.04      1:09.83 (37.79)
        1:56.72 (46.89)     2:30.03 (33.31)
  6 Montague, Mason        14 Pembs Cty         2:32.02    2:30.51  
                 31.13      1:09.65 (38.52)
        1:55.45 (45.80)     2:30.51 (35.06)
  7 Smith, Oliver          14 Middlesboro       2:31.61    2:31.77  
                 31.30      1:10.25 (38.95)
        1:55.70 (45.45)     2:31.77 (36.07)
  8 Taylor, Lachlan        14 Co Bristol        2:32.93    2:32.43  
                 31.86      1:11.85 (39.99)
        1:54.44 (42.59)     2:32.43 (37.99)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Raven, Callum          14 Co Leeds          2:33.54             
                 31.39      1:13.05 (41.66)
        1:58.24 (45.19)     2:33.54 (35.30)
 10 Macer, Samuel          14 Co Coventry       2:34.77             
                 31.44      1:12.20 (40.76)
        2:00.25 (48.05)     2:34.77 (34.52)
 11 Carry, George          14 Co Leeds          2:35.51             
                 32.78      1:14.08 (41.30)
        2:01.89 (47.81)     2:35.51 (33.62)
 12 Montgomery, Samuel     14 Pembs Cty         2:36.42             
                 31.82      1:08.94 (37.12)
        2:01.50 (52.56)     2:36.42 (34.92)
 13 Holland, Tyler         14 Wrexham           2:36.65             
                 31.34      1:12.64 (41.30)
        2:01.64 (49.00)     2:36.65 (35.01)
 14 Hill, Ronan            14 TauntonDeane      2:36.97             
                 31.42      1:14.44 (43.02)
        2:00.22 (45.78)     2:36.97 (36.75)
 15 Jenkins, Theo          14 Co Cardiff        2:37.51             
                 33.51      1:13.22 (39.71)
        2:02.85 (49.63)     2:37.51 (34.66)
 16 Cheshire, Lucas        14 Leatherhead       2:37.90             
                 33.79      1:15.00 (41.21)
        2:00.33 (45.33)     2:37.90 (37.57)
 17 Thomas, Lucas          14 Conwy             2:37.96             
                 32.96      1:14.48 (41.52)
        2:00.05 (45.57)     2:37.96 (37.91)
 18 Leatherbarrow, Jack    14 Wrexham           2:40.47             
                 36.20      1:16.88 (40.68)
        2:03.33 (46.45)     2:40.47 (37.14)
 19 Clinton, Austin        14 Portsmouth N      2:40.86             
                 34.88      1:18.11 (43.23)
        2:05.47 (47.36)     2:40.86 (35.39)
 20 Rhys, Gruff            14 Swim Gwynedd      2:41.19             
                 36.61      1:13.41 (36.80)
        2:04.57 (51.16)     2:41.19 (36.62)
 21 Wren, James            14 Nofio Clwyd       2:43.10             
                 34.63      1:16.78 (42.15)
        2:06.22 (49.44)     2:43.10 (36.88)
 22 Hitchcock, Malachy     14 Camden Swiss      2:46.65             
                 35.40      1:14.89 (39.49)
        2:09.21 (54.32)     2:46.65 (37.44)
 -- Mruk, Lucas            14 Torfaen D             NS              
 -- Schwiderski, Jackson   14 Wycombe Dist          NS              
 -- Pritchard, Rhys        14 Swim Gwynedd          NS              
 
 Event 4  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Young, Alexander       15 Nofio Clwyd       2:23.10    2:18.41  
                 28.62      1:04.91 (36.29)
        1:45.47 (40.56)     2:18.41 (32.94)
  2 White, Adam            15 Millfield         2:22.17    2:19.19  
                 31.14      1:05.46 (34.32)
        1:49.58 (44.12)     2:19.19 (29.61)
  3 Ellis-Sixsmith, Lucas  15 Nofio Clwyd       2:19.75    2:20.48  
                 29.52      1:05.55 (36.03)
        1:47.36 (41.81)     2:20.48 (33.12)
  4 Pugh, Morgan           15 Co Hereford       2:28.39    2:25.37  
                 29.97      1:09.14 (39.17)
        1:53.28 (44.14)     2:25.37 (32.09)
  5 Edwards, Dion          15 Swim Gwynedd      2:25.97    2:26.26  
                 29.37      1:07.34 (37.97)
        1:53.36 (46.02)     2:26.26 (32.90)
  6 Evans, Ieuan           15 Conwy             2:28.31    2:27.26  
                 32.12      1:08.92 (36.80)
        1:51.29 (42.37)     2:27.26 (35.97)
  7 Southwood, Charlie     15 Torfaen D         2:28.60    2:27.38  
                 30.28      1:07.67 (37.39)
        1:53.32 (45.65)     2:27.38 (34.06)
  8 Cressey-Rodgers, Huw   15 Nofio S Gar       2:29.49    2:31.56  
                 32.00      1:13.39 (41.39)
        1:57.53 (44.14)     2:31.56 (34.03)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Fletcher, Owen         15 Pembs Cty         2:31.21             
                 31.69      1:11.95 (40.26)
        1:57.53 (45.58)     2:31.21 (33.68)
 10 Pike, Oscar            15 Wycombe Dist      2:32.10             
                 31.84      1:11.61 (39.77)
        1:57.29 (45.68)     2:32.10 (34.81)
 11 Upton-Boorman, Liam    15 Nofio S Gar       2:32.50             
                 32.04      1:11.20 (39.16)
        1:56.83 (45.63)     2:32.50 (35.67)
 12 Curzon, Henry          15 Wycombe Dist      2:32.91             
                 33.97      1:16.80 (42.83)
        1:58.90 (42.10)     2:32.91 (34.01)
 13 Teasdale, Oliver       15 Swim Gwynedd      2:33.77             
                 32.84      1:12.48 (39.64)
        1:56.97 (44.49)     2:33.77 (36.80)
 14 James, Ioan            15 Bridgend Cty      2:34.69             
                 31.82      1:10.67 (38.85)
        1:58.47 (47.80)     2:34.69 (36.22)
 15 Steele, Oliver         15 Co Leeds          2:35.12             
                 33.50      1:12.68 (39.18)
        2:01.18 (48.50)     2:35.12 (33.94)
 16 Nashed, Mohamed        15 Conwy             2:35.17             
                 32.97      1:13.61 (40.64)
        2:01.02 (47.41)     2:35.17 (34.15)
 17 Hardy, Dewi            15 Wrexham           2:35.35             
                 33.35      1:13.02 (39.67)
        2:01.10 (48.08)     2:35.35 (34.25)
 18 Davies, Gavin          15 Co Newport        2:35.50             
                 32.28      1:12.00 (39.72)
        1:59.03 (47.03)     2:35.50 (36.47)
 19 Colmer, Aiden          15 Middlesboro       2:39.73             
                 33.20      1:14.31 (41.11)
        2:02.94 (48.63)     2:39.73 (36.79)
 20 Dyer, Luke             15 Co Leeds          2:44.21             
                 34.21      1:16.60 (42.39)
        2:07.99 (51.39)     2:44.21 (36.22)
 21 Evans, Isaac           15 Co Hereford       2:44.66             
                 33.43      1:15.29 (41.86)
        2:06.62 (51.33)     2:44.66 (38.04)
 -- Morgan, Lewis          15 Bridgend Cty          NS              
 -- Mruk, Keian            15 Torfaen D             NS              
 
 Event 4  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Lee, Ethan             16 Co Cardiff        2:17.48    2:14.73  
                 27.57      1:01.67 (34.10)
        1:44.12 (42.45)     2:14.73 (30.61)
  2 Jenkins, Richard       16 Millfield         2:22.12    2:20.28  
                 29.86      1:09.24 (39.38)
        1:50.14 (40.90)     2:20.28 (30.14)
  3 Williams, Ralph        16 Nofio Clwyd       2:27.42    2:23.71  
                 31.38      1:08.10 (36.72)
        1:50.35 (42.25)     2:23.71 (33.36)
  4 Enslin, Jacobus        16 Killerwhales      2:26.97    2:24.29  
                 30.77      1:06.28 (35.51)
        1:51.55 (45.27)     2:24.29 (32.74)
  5 Peacock, James         16 Co Peterboro      2:26.96    2:26.06  
                 31.16      1:09.21 (38.05)
        1:54.09 (44.88)     2:26.06 (31.97)
  6 McLain, Archie         16 Heads Valley      2:27.24    2:26.66  
                 29.93      1:09.30 (39.37)
        1:54.30 (45.00)     2:26.66 (32.36)
  7 Roberts, Matthew       16 Co Leeds          2:28.50    2:26.88  
                 31.10      1:07.49 (36.39)
        1:51.84 (44.35)     2:26.88 (35.04)
  8 Jones, Dylan           16 Wrexham           2:29.60    2:28.75  
                 30.28      1:09.18 (38.90)
        1:54.35 (45.17)     2:28.75 (34.40)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  8 Sparks, Harry          16 Nofio S Gar       2:28.91             
                 31.67      1:11.35 (39.68)
        1:55.03 (43.68)     2:28.91 (33.88)
 10 Fowler, Joseph         16 Rct Squad         2:30.41             
                 30.14      1:10.20 (40.06)
        1:55.34 (45.14)     2:30.41 (35.07)
 11 Gjoka, Ilir            16 Dartmoor DA       2:30.99             
                 31.23      1:11.51 (40.28)
        1:55.07 (43.56)     2:30.99 (35.92)
 12 Thomas, Shay           16 Conwy             2:31.21             
                 32.00      1:12.25 (40.25)
        1:57.45 (45.20)     2:31.21 (33.76)
 13 McGuinness, Charlie    16 Torfaen D         2:31.55             
                 31.02      1:13.48 (42.46)
        1:59.38 (45.90)     2:31.55 (32.17)
 14 Williams, Cai          16 Bridgend Cty      2:32.10             
                 30.38      1:10.20 (39.82)
        1:55.86 (45.66)     2:32.10 (36.24)
 15 Jones, Joseph          16 Neath             2:36.25             
                 32.72      1:12.61 (39.89)
        2:00.58 (47.97)     2:36.25 (35.67)
 16 Longworth, Ellis       16 Conwy             2:37.68             
                 30.06      1:11.01 (40.95)
        1:52.57 (41.56)     2:37.68 (45.11)
 -- John, Finlay           16 Bridgend Cty          NS              
 -- Wells, Oliver          16 C Dolphins            NS              
 
 Event 4  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 James, Freddie         20 Swansea Uni       2:16.60    2:11.54  
                 28.05      1:01.34 (33.29)
        1:41.02 (39.68)     2:11.54 (30.52)
  2 Geysen-Holley, Max     17 Co Cardiff        2:16.28    2:14.60  
                 28.60      1:05.49 (36.89)
        1:44.75 (39.26)     2:14.60 (29.85)
  3 Chooyin, Benjamin      20 Edinburgh Un      2:16.36    2:15.12  
                 28.58      1:02.70 (34.12)
        1:42.81 (40.11)     2:15.12 (32.31)
  4 Ellis-Sixsmith, Ethan  19 Royal Wolv        2:17.38    2:16.81  
                 28.97      1:05.92 (36.95)
        1:44.55 (38.63)     2:16.81 (32.26)
  5 Davies, Anthony        17 Mt Kelly          2:22.00    2:20.23  
                 30.70      1:06.09 (35.39)
        1:48.10 (42.01)     2:20.23 (32.13)
  6 Lovell-Pascal, Jean-L  17 Holywell          2:21.65    2:20.27  
                 28.91      1:07.39 (38.48)
        1:47.19 (39.80)     2:20.27 (33.08)
  7 Smith, Matthew         18 Littleh'pton      2:22.01    2:20.45  
                 29.34      1:06.00 (36.66)
        1:47.37 (41.37)     2:20.45 (33.08)
  8 Taylor, Adam           17 Wrexham           2:22.53    2:21.75  
                 28.79      1:05.66 (36.87)
        1:48.68 (43.02)     2:21.75 (33.07)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Knowles, Elis          17 Leatherhead       2:23.75             
                 30.89      1:09.02 (38.13)
        1:49.60 (40.58)     2:23.75 (34.15)
 10 Hough, William         17 Bebington         2:25.38             
                 30.48      1:09.13 (38.65)
        1:51.76 (42.63)     2:25.38 (33.62)
 11 Saha, Toma             17 Middlesboro       2:28.04             
                 32.08      1:09.62 (37.54)
        1:54.36 (44.74)     2:28.04 (33.68)
 12 Taylor, Cameron        17 Co Bristol        2:28.08             
                 30.66      1:07.78 (37.12)
        1:52.99 (45.21)     2:28.08 (35.09)
 13 Dobbing, Andrew        17 Bebington         2:28.49             
                 31.42      1:11.69 (40.27)
        1:56.26 (44.57)     2:28.49 (32.23)
 14 Roberts, Harrison      17 Nofio Clwyd       2:29.20             
                 32.03      1:13.88 (41.85)
        1:56.15 (42.27)     2:29.20 (33.05)
 15 Ingram, James          17 Heads Valley      2:29.52             
                 29.25      1:07.46 (38.21)
        1:53.80 (46.34)     2:29.52 (35.72)
 16 Fullalove, Matthew     17 Southport         2:32.52             
                 30.98      1:10.54 (39.56)
        1:56.96 (46.42)     2:32.52 (35.56)
 17 Gorman, Joseph         18 Aberystwyth       2:33.53             
                 29.63      1:08.43 (38.80)
        1:56.01 (47.58)     2:33.53 (37.52)
 18 Grant, William         17 Ruthin            2:37.71             
                 30.05      1:09.45 (39.40)
        1:59.13 (49.68)     2:37.71 (38.58)
 19 Goodwin, Samuel        17 Co Hereford       2:41.44             
                 32.40      1:14.58 (42.18)
        2:01.71 (47.13)     2:41.44 (39.73)
 -- Cressey-Rodgers, Ioan  17 Nofio S Gar           DQ              
                 28.55      1:03.99 (35.44)
        1:47.20 (43.21)          DQ (31.11)
 -- #Rosser, Alex          26 Torfaen D             NS              
 -- Knowles, Tomos         19 Birm'ham Uni          NS              
 -- Gallagher, Dylan       19 Swansea Uni           NS              
 -- Anderson, Maxwell      17 Co Cardiff            NS